Ankara YEF Günleri 201127 - 30 Aralık 2011
Fizik ve Fizik Mühendisliği BölümleriAnasayfa

2007 ve 2009'da Ankara Üniversitesi ve ODTÜ'de gerçekleştirdiğimiz çalıştayların devamı olarak Ankara YEF Günleri 2011 çalıştayını 27-30 Aralık tarihleri arasında Ankara Üniversitesinde düzenliyoruz. Parçacık fiziği, gravitasyon ve kozmoloji konularında çalışan bilim insanlarının bir araya gelmeleri, birbirinin çalıştıkları konulardan daha detaylı olarak haberdar olmaları, ortak çalışmalar yapmaları için bir zemin oluşturma fırsatı olarak gördüğümüz çalıştaya değerli katılımlarınızdan büyük mutluluk duyacağız.

Ana konu başlıkları aşağıda verilen Çalıştay'da sunum yapmak isteyenlerin konuşma başlıklarını ve özetlerini 7 Aralık 2011 tarihine kadar iletmeleri beklenmektedir.

Çalıştay'da sunulan konuşmalara ilişkin hazırlanacak özgün çalı şmalardan makale biçiminde teslim edilenler bir araya getirilerek 'Communications de la Faculte de la Science' dergisinin bir özel sayısı olarak yayımlanması planlanmaktadır.

Konaklama hakkında bilgi almak için Duyurular ve Konaklama sayfamıza tıklayınız.

Ankara Universitesi
Not: Çalıştaya katılım için konuşma verme şartı yoktur. Kurumlarından izin alarak katılabileceklerin talep etmeleri halinde davet mektubu e-posta yolu ile gönderilebilecektir. Konaklama konusunda bilgi almak isteyenlerin iletişim adresine e-posta göndermeleri rica olunur.

Toplantı konuları:
  • Çarpıştırıcı Fenomenolojileri: LHC Fiziği

  • SM Ötesi Teoriler

  • Nötrino Fiziği

  • Hadron Fiziği

  • Gravitasyon ve KozmolojiSon Güncelleme: 22 Dec 11, 12:12