Ankara YEF Günleri 201512 - 14 Şubat 2015
Ulusal Fizik ve Fizik Mühendisliği ÇalıştayıMerhabalar

2007’de ODTÜ’de ve 2009 ile 2011 yıllarında Ankara Üniversitesi’nde gerçekleştirdiğimiz çalıştayların devamı olarak Ankara YEF (Yüksek Enerji Fiziği ) Günleri 2015 Çalıştayı’nı 12-14 Şubat 2015 tarihleri arasında ODTÜ’de düzenliyoruz. Deneysel ve teorik parçacık fiziği ile gravitasyon ve kozmoloji konularında çalışan bilim insanlarının bir araya gelmeleri, birbirinin çalıştıkları konulardan detaylı olarak haberdar olmaları ve ortak çalışmalar yapabilmek için bir zemin oluşturabilme fırsatı olarak gördüğümüz çalıştaya değerli katılımlarınızdan büyük mutluluk duyacağız.

Ana konu başlıkları aşağıda verilen Ankara YEF Günleri 2015 Çalıştayı’nda sunum yapmak isteyenlerin konuşma başlıklarını ve özetlerini 26 Aralık 2014 tarihine kadar Basvurular sayfasındaki webformunu kullanarak online iletmeleri beklenmektedir. Diğer katılımcılar da aynı sayfadan başvuru yapabilir. Etkinliğe katılmak için son başvuru tarihi 26 Aralık2014 9 Ocak 2015’ tir.

Çalıştayda sunulan konuşmalara ilişkin hazırlanacak özgün çalışmalardan makale biçiminde teslim edilenlerin, “Communications” dergisinde (Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Dergisi) ya da “Fizik Dünyası Dergisinde” yayımlanması planlanmaktadır.

Çalıştayı düzenleyenler adına saygılarımızla...

Ankara Universitesi
Not:
  1. Çalıştaya katılım için konuşma verme şartı yoktur.
  2. Sunum yapmak isteyen yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin danışmanlarından aldıkları bir referans mektubunu göndermeleri tercih edilir.
  3. Kurumlarından izin alarak katılabileceklerin talep etmeleri halinde davet mektubu eposta yolu ile gönderilebilecektir.
  4. TÜBİTAK’tan destek almak için başvuru yapılacaktır. Sonuç olumlu olduğu takdirde, özellikle yüksek lisans ve doktora öğrencilerine kısmi destek verilmeye çalışılacaktır.


Toplantı konuları:
  • Çarpıştırıcı Fenomenolojileri

  • SM ve SM Ötesi Teoriler

  • Deneysel Parçacık

  • Nötrino Fiziği

  • Hadron Fiziği

  • Gravitasyon ve KozmolojiSon Güncelleme: 15 Kasım 2014, 12:12